DW SZCZYT w Muszynie

Atrakcje Ośrodka

 

 Konkurencje strzeleckie

Jedną z atrakcji naszego ośrodka jest możliwość wzięcia udziału w konkurencjach strzeleckich. Pod okiem doświadczonego instruktora do dyspozycji naszych gości są wiatrówki, łuki, czy pistolety pneumatyczne.

Sprzęt dobierany jest pod kątem wieku uczestników (siła naciągu, wielkość). Podczas zajęć strzeleckich można nauczyć się prawidłowej postawy łuczniczej, zakładania strzały, naciągania cięciwy, celowania, bezpiecznego wyciągania strzał oraz samodzielnego strzelania do tarcz łuczniczych.

Dzięki nadzorowi doświadczonego opiekuna, to bezpieczna i relaksująca forma aktywności na świeżym powietrzu.

 

 Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne oprócz radości przygotowania posiłków, również kształcą. W trackie zajęć prowadzący wplata w dialog z uczestnikami ciekawostki na temat potrawy, którą przygotowują oraz na temat zdrowych nawyków żywieniowych.

Tutaj liczy się współpraca i nawiązywanie kontaktów, przy jednoczesnym stymulowaniu zmysłów.

 Szlaki piesze

Dom Wczasowy Szczyt stanowi dogodną bazę wypadową na malownicze szlaki Beskidu sądeckiego.

W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się znajduje się Ścieżka przyrodnicza w rezerwacie „Las lipowy” oraz Baszta Zamkowa.

W niewielkiej odległości znajdują się również szlaki turystyczne m.in. na Jaworzynę Krynicką, Wielką Pustą, Nowińską Górę oraz Basztę zamkową.

 

 Strefa rekreacji wodnej

W okresie letnim DW Szczyt to idealne miejsce dla amatorów pływania i zabaw w wodzie. Na terenie ośrodka na blisko czterohektarowym terenie zielonym znajduje się strefa rekreacji wodnej z basenami i z miejscem do plażowania.

Baseny mogą być wykorzystywane do beztroskiej zabawy na przykład z wykorzystaniem tzw. kuli wodnej aquazorbing.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem i opieką ratowników.

 Biegi na orientację

Osobom lubiącym aktywny wypoczynek proponujemy biegi na orientację. Jest to sport, który łączy w sobie mnóstwo elementów w jedną całość. Kontakt z naturą, wysiłek fizyczny, wysiłek intelektualny, umiejętność posługiwania się mapą, kompasem i GPSem.

Zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

Biegi na orientację to sport dla całej rodziny. W zabawie mogą uczestniczyć dorośli i dzieci w swojej grupie wiekowej.